Szukaj
Close this search box.
Szukaj
Close this search box.

Wampirek

Pełne humoru opowieści o małym wampirku autorstwa Angeli Sommer-Bodenburg to znana na całym świecie seria ponad 20 tytułów i…. genialny pomysł, który przyniósł sławę mało wtedy jeszcze znanej malarce i pisarce z Hamburga.

Co byś zrobił, gdyby na Twoim parapecie wylądował mały prawdziwy wampirek? Uciekłbyś?

A może, jednak…. spróbowałbyś się zaprzyjaźnić? Dziewięcioletni Antoś zaryzykował. I nie żałował! Szybko okazało się, że nie taki wampirek straszny, a tak naprawdę to ci mali smakosze ludzkiej krwi mają podobne problemy jak on i jego koledzy. Ich rodzice też niczego nie rozumieją i ciągle się czepiają…. No i ta zwariowana siostra wampirka… Momencik, czy ona przypadkiem nie zakochała się w Antosiu?!

Pięknie ilustrowana, przezabawna i brawurowo napisana seria z wampirkiem to najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do czytania. Wypieki na twarzy i zarwane noce gwarantowane. Ale w tym wypadku naprawdę warto machnąć na to ręką. Dlaczego? Bo dziecko otrzymuje coś bezcennego: wielotomową lekcję przyjaźni, tolerancji i empatii oraz przekonanie, że nigdy nie warto kierować się stereotypami.

KUP NAJTANIEJ, U WYDAWCY: